Jaki smartfon z dobrym aparatem kupić?

Smartfony coraz bardziej są rozwijane, z roku na rok producenci tworzą coraz lepszy sprzęt. Przy polepszaniu telefonów zwracają uwagę na wiele kwestii, ale jedną z nich jest aparat. A nawet nie jeden, a często kilka. Nowoczesne telefony mają teraz po trzy, a nawet cztery aparaty z przodu i z tyłu. Mogą one już konkurować z klasycznymi aparatami cyfrowymi, bo robią zdjęcia bardzo dobrej jakości.

Czy łatwo jest wybrać smartfon z dobrym aparatem?

Na rynku konkurencja jest naprawdę spora. Istniejące od wielu lat firmy biją się o klientów, tworząc coraz lepsze smartfony z aparatami. Powstają też nowe firmy. Jaki smartfon z dobrym aparatem kupić? Nie ma jednego wyboru, ale jest kilka modeli, które dobrze stoją w rankingach.

Propozycje modeli wartych uwagi

Przykładem takiego modelu jest Samsung Galaxy S10e, który robi profesjonalne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Można też kręcić wideo, z dużą stabilizacją obrazu. Ulepszone aparaty – 2 tylne i 1 przedni – dają naprawdę sporo możliwości.

Kolejnym wartym uwagi modelem jest Huawei P20 z podwójnym aparatem zasilanym sztuczną inteligencją. Potrafi ona rozpoznać tła, sceny, obiekty, dzięki czemu dopasowuje odpowiednie parametry. Serwuje naprawdę piękne, żywe, wyraźne zdjęcia.

To oczywiście nie jedyne smartfony z dobrymi aparatami, a taka lista mogłaby być bardzo długa.

Jaki smartfon z aparatem wybrać – na co zwrócić uwagę?

Są takie parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania dobrego smartfona z aparatem. Pierwszą jest jasność obiektywu. Im jaśniejszy, tym łatwiej jest zrobić zdjęcie w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo zyskujemy rozmycie tła. Warto też zwrócić uwagę na tryby: panorama, HDR, portret, zdjęcia w ruchu, wysokiej jakości wideo. Ważna jest również stabilizacja obrazu oraz tryb manualny, który pozwoli samodzielnie dopasować światło czy przesłonę do fotografowanej sceny.

Jaki smartfon z dobrym aparatem kupić?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here