Strona głównaKOMPUTERYAplikacje które warto mieć na komputerze

Aplikacje które warto mieć na komputerze

Chyba każdy z nas korzysta z komputera. Jeśli nie w domu to na pewno w pracy lub szkole. Komputer bez zainstalowanych na nim programów nie byłby przydatny do niczego. No właśnie, jakie zatem programy powinny znaleźć się na każdym komputerze, aby korzystanie z niego miało sens?

Pakiet biurowy

Pod tą ogólną nazwą kryją się pakiety oprogramowania biurowego. Zawierają one edytory tekstowe, narzędzia do wykonywania prezentacji, arkusze kalkulacyjne i wiele innych. Najpopularniejszym na rynku pakietem biurowym jest oczywiście oprogramowanie firmy Microsoft. Jest to oprogramowanie komercyjne, czyli takie za korzystanie z którego musimy zapłacić. Na szczęście nie jest ono jedynym. Alternatywą dla płatnych pakietów biurowych Office są takie pakiety jak Libre Office, Open Office i wiele innych. Z pomocą takich programów będziemy mogli przygotować każdy dokument, niezależnie od jego typu oraz przeznaczenia.

Oprogramowanie antywirusowe

Żyjemy w czasach, w których cyber przestępstwa stały się czymś naturalnym dla każdego to korzysta z internetu. Pewną ochronę mogą nam zapewnić programy antywirusowe, które powinny znaleźć się na każdym urządzeniu. Do wyboru mamy zarówno te darmowe, jak i płatne. Które z nich naszym zdaniem zapewniają lepszą ochronę? Wydaje nam się że będą to programy komercyjne. Dlaczego tak uważamy? Ponieważ wpłaty – subskrypcje od klientów zapewniają firmie oraz jej pracownikom pieniądze na wynagrodzenia. Dzięki temu cały czas mogą rozwijać i unowocześniać swoje programy, czyniąc je jeszcze lepszymi do walki z zagrożeniami internetowymi.

Komunikatory

Dziś każdy z nas i to niemal za darmo może prowadzić video rozmowy z członkami rodziny lub znajomymi przebywającymi nawet na drugim końcu świata. Jednak aby było to możliwe, potrzebny będzie komunikator, najlepiej taki obsługujący kamerę w twoim laptopie. Przy pomocy takich komunikatorów można wysyłać wiadomości tekstowe, jak także nawiązywać rozmowy głosowe i wideo. Przykładem takich komunikatorów jest na przykład What’s App, Messenger oraz Signal.

Płatne subskrypcje

Czy warto korzystać z płatnych programów? To zależy z jakich. W przypadku antywirusów nasze zdanie znacie. Sami kupujemy wyłącznie komercyjne – czytaj płatne, wersje oprogramowania antywirusowego. W przypadku innych programów korzystamy z wersji alternatywnych. Skąd wziąć pieniądze na takie wydatki? Pożyczka przez internet to tylko jedna z wielu opcji. Pozostałe z nich to pożyczenie pieniędzy od znajomych lub rodziny. Jeżeli jednak nie lubisz się prosić o pożyczki, to pożyczka przez internet pozwala uzyskać gotówkę dyskretnie i bez żadnych wyjaśnień i tłumaczeń, na co te pieniądze potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read