Strona głównaGRYCo musisz wiedzieć zanim zaczniesz grać w League of Legends?

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz grać w League of Legends?

League of Legends to gra strategiczna, która każdego dnia przyciąga przed monitory miliony fanów na całym świecie. Jej fenomen bierze się sta, iż jest darmowa i bardzo często aktualizowana, a to oznacza, że ciągle dzieje się w niej coś nowego. Wiele barwnych postaci, ciekawe mapy i wyzwania – czy Ty także dasz się uwieść grze League of Legends?

LOL – gra legenda

o LOLu można powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że jest to gra legenda. To gra online z gatunku gier MOBA – Multiplayer Online Battle Arena. Może niektórym będzie aż turdno w to uwierzyć, ale League of Legends skończyła już 22 lata! A więc można powiedzieć, iż ta popularna gra wychowała już chociaż jedno pokolenie!

Twórcami klasyka jest Riot Games, amerykańskie studio zajmujące się produkcją gier komputerowych. Już w roku swojego wydania, a więc w roku 2009, LOL jako gra została pobrana na komputery przeszło milion razy! LOL stał się przez lata prawdziwym fenomenem i najpopularniejszą formą e – sportu, a Riot Games zostało dzięki temu umieszczone na liście 30 najlepszych producentów gier komputerowych wszech czasów.

Zaletami gry jest to, iż jest tak wielowątkowa i rozbudowana. Postaci da się kupić na stałe, bądź też korzystać z tzw. darmowych rotacji. Wraz z postępem w grze, bohater zyskuje różne unikalne i potężne zdolności. Przykładowo, jeśli wybieramy postać o imieniu Tristana, to ma ona swoje początkowe umiejętności, jednak z biegiem czasu może nabrać nowych. Wszystkie jej zdolności to szybki ostrzał, rakietowy skok, ładunek wybuchowy oraz niszczący strzał.

Na arenach zdobywać można również złoto, pozwalające na zakup rzeczy ostatecznie kształtujących charakter postaci kierowanej przez gracza. W zależności od postępów poczynionych w grze, uczestnicy zabawy przydzielani są do określonych dywizji oraz lig.

Jak grać w League of Legends?

Rozgrywki w tej grze odbywają się na jednej z trzech dostępnych aren, będących swojego rodzaju planszą świata fantasy. Gracz staje się częścią drużyny, która to liczy zazwyczaj od 3 do 5 graczy. By zagrać wybiera też sobie bohatera – wybór jest ogromny, ponieważ wybierać można z ponad 140 różnych postaci, zarówno męskich jak i żeńskich. Na statystyki danego gracza wpływają ponadto runy i specjalizacje. Pojedyncza sesja trwa zwykle ok. 45 minut. Co ciekawe, nie ma jednego stylu gry jakim można grać w LOLa. To właśnie jest bardzo duża zaleta tych rozgrywek, które nigdy się nie nudzą i ciągle zaskoczyć mogą czymś ciekawym.

Jeśli nie chcemy grać w drużynie z innymi graczami będącymi także online, możemy zagrać w tzw. singlu. Wtedy naszym przeciwnikiem jest oczywiście sztuczna inteligencja. W każdym wariancie grać można na wybranej pozycji – Top, Jungle, Mid, ADC lub Support. W grze biorą udział osoby z całego świata, dlatego dobrze jest znać język angielski, by bez problemu móc się komunikować. Najlepsi gracze i ci najbardziej „zapaleni” mają możliwość brania udziału w wielu mistrzostwach, nawet tych międzynarodowych.

Gra w LOLa polega w największej mierze na tym, by toczyć bitwy, których celem jest zniszczenie głównej bazy przeciwnika – Nexusa. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza zniszczy Nexusa swojego przeciwnika. Do Nexusa prowadzą ścieżki i to właśnie na nich pojawiają się przeciwnicy. By zniszczyć wrogą bazę, trzeba „oczyścić” chociaż jedną ze ścieżek. Pomiędzy alejami znajduje się dżungla, w której można znaleźć neutralne potwory oraz rośliny. Najważniejsze potwory to Baron Nashor oraz Smoki. Zabicie ich zapewnia drużynie wyjątkowe wzmocnienia i może całkowicie zmienić przebieg gry.

Bohaterowie, którymi grasz rosną w siłę, zdobywając doświadczenie, dzięki któremu awansują na wyższe poziomy, i gromadząc złoto, za które wraz z postępami w grze kupują coraz potężniejsze przedmioty. Warto o to dbać podczas gry, by jak najszybciej zyskiwać przewagę i zbliżać się do zniszczenia bazy przeciwnika. Punkty w LOLu otrzymuje się za zabijanie wrogich jednostek i bohaterów, asystowanie w zabójstwach i niszczenie budowli obronnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read