Strona głównaAGD I RTVDrukarka atramentowa czy laserowa?

Drukarka atramentowa czy laserowa?

Stojąc przed wyborem drukarki pierwszą i najważniejszą kwestią, jaką trzeba rozważyć, jest wybór pomiędzy laserem a atramentem. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Dlatego też warto je poznać, aby odpowiednio wybrać sprzęt.

Drukarka laserowa – zalety

Najważniejszą zaletą drukarek laserowych jest fakt, że koszty drukowania przy ich wykorzystaniu są niższe niż te atramentowe. Na jednym tonerze można wydrukować o wiele więcej stron niż na jednym komplecie atramentu, jednak jego koszt jest o wiele większy. Zanim więc zdecyduje się na konkretny model drukarki laserowej, trzeba sprawdzić, ile kosztuje toner, czy są dostępne jego zamienniki oraz na ile stron druku powinien wystarczyć. Wszystkie te cechy mają wpływ na końcowy koszt eksploatacji drukarki laserowej. Kolejną istotną kwestią jeśli chodzi o drukarki laserowe, jest fakt, że w większości są to urządzenia monochromatyczne, ponieważ urządzenia kolorowe oparte o tę technologię są niestety bardzo drogie. Drukarki laserowe są doskonałym wyborem jeśli w większości drukuje się tekst i liczy się szybkość oraz cena tego druku. Przede wszystkim sprawdzą się w biurach i podobnych zastosowaniach.

Zalety drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe nie mają tylko wad, ale także zalety. W zakupie drukarki tego typu są tańsze i dlatego też powinny być używane przez osoby, które bardzo mało drukują. W eksploatacji te drukarki są droższe od alternatywnych rozwiązań laserowych, jednak mimo wszystko warto się nad nimi zastanowić. Drukowanie przy wykorzystaniu atramentu jest wolniejsze, jednak pozwala na uzyskanie lepszego koloru oraz większego nasycenia barwami. Dodatkowo drukarki atramentowe zwykle mają mniejsze rozmiary niż ich laserowe odpowiedniki.

W większości przypadków drukarki laserowe lepiej sprawdzą się w biurach, w których drukuje się większe ilości treści, natomiast drukarki atramentowe w domach. Zwykle tam drukuje się bardzo różne treści, nie tylko czarnobiałe. Wybór odpowiedniego rozwiązania jest naprawdę bardzo istotny.

1 KOMENTARZ

  1. Większość tych zdań to bzdury oparte na doświadczeniu a raczej stereotypach z przed ostatniej dekady.
    Sprzęt zmienia się bardzo szybko, i drukarki atramentowe też potrafią być oszczędne, a te laserowe drogie w utrzymaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read