Strona głównaMOTOJak kupić dobry samochód – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

Jak kupić dobry samochód – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

Kupno nowego auta to nie lada przyjemność, ale także duży stres. Zastanawiasz się jak podjąć najlepszą decyzję? Jakie auto kupić, aby być zadowolonym? Kupując używany samochód, często nie wiemy na co zwrócić uwagę, dlatego właśnie powstał ten artykuł. Aby podjąć dobrą decyzję, należy przede wszystkim mieć podstawową wiedzę na temat motoryzacji, a także świadomie zwrócić uwagę na pewne kwestie, którym warto się przyjrzeć, wybierając auto. Poniżej dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego samochodu.

Jakie auto kupić? Zacznijmy od wstępnych oględzin samochodu!

Początkowo każdy, kto szuka nowego auta przeszukuje całą masę ogłoszeń. Zazwyczaj zaczynamy poszukiwania nowego samochodu w Internecie. Jeżeli masz już upatrzony model z konkretnego ogłoszenia i chcesz obejrzeć auto, warto wiedzieć, na co od razu zwrócić uwagę.

Wybierając się na oglądanie samochodu, należy sprawdzić:

  • Czy dowód rejestracyjny bądź karta pojazdu nie zawiera wpisów o kredytach, zastawach lub leasingu,
  • Czy auto ma polisę OC,
  • Numer VIN na nadwoziu oraz wszystkich dokumentach,
  • Dane sprzedającego,
  • Fakturę zakupu lub umowę sprzedaży zawartą wcześniej.

Jeżeli nie znamy się zbytnio na motoryzacji, warto na miejsce oględzin pojechać z zaufaną osobą, która ma wiedzę odnośnie tego, co należy sprawdzić w samochodzie. Może być to znajoma osoba lub np. zaufany mechanik samochodowy. Taka osoba nie tylko oceni wartość samochodu, ale także powie Ci o jego zaletach oraz wadach.

Jak kupić samochód i gdzie szukać ofert?

Większość ludzi kupuje samochody od prywatnego sprzedawcy. Taki wybór ma swoje plusy i minusy. Kupując samochód od prywatnego sprzedawcy, niestety nie chronią Cię przepisy konsumenckie, ale często możesz kupić pojazd po bardzo atrakcyjnej cenie.

Inną drogą prowadzącą do nabycia używanego samochodu są komisy przy autoryzowanych salonach. Często wzbudzają w kupujących większe zaufanie, ale znajdujące się tam samochody są niejednokrotnie droższe niż na przykład u prywatnych sprzedawców. Auto można również kupić w tzw. komisach niezależnych.

Co zrobić ze starym samochodem?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest auto. Jeżeli samochód jest w dobrym stanie, możesz spróbować sprzedać je na własną rękę. Jeżeli jednak Twoje auto jest leciwe, a jego naprawa będzie dla kogoś kompletnie nieopłacalna, lepiej taki samochód oddać na złomowanie aut w Warszawie. W takim miejscu pozbędziesz się swojego starego auta od ręki oraz od razu otrzymasz należną Ci zapłatę.

Dzięki temu nie będziesz czekać na kupca, który może po prostu się nie znaleźć. Jeżeli Twój samochód jest w złym stanie, takie oczekiwanie tylko narazi Cię na koszty związane z utrzymaniem samochodu. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się starego auta i otrzymać gotówkę wybierz się do auto skupu w Warszawie.

Jak kupić dobre auto – podsumowanie

Dobrze wiemy, że kupno używanego samochodu jest dużym wyzwaniem i może być stresujące. Warto na spokojnie przemyśleć każdą ofertę, a także zabrać ze sobą na miejsce oglądania samochodu osobę, która zna się na motoryzacji i wie, co należy sprawdzić w aucie. Jeżeli chcesz pozbyć się swojego starego samochodu oraz zależy Ci na czasie, warto oddać pojazd do skupu aut. Dzięki temu od ręki sprzedasz samochód, załatwisz wszelkie formalności, a także dostaniesz należną Ci gotówkę.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read