Strona głównaINTERNETJak pobrać aplikację z Google Play?

Jak pobrać aplikację z Google Play?

Trafiając na ten artykuł, prawdopodobnie jesteś „świeżym” użytkownikiem smartfona z systemem Android. Chcesz pobrać aplikację, lecz nie orientujesz się w tych „nowych technologiach”? Niniejszy artykuł sprawi, że pobieranie oraz instalacja programów stanie się dla Ciebie chlebem powszednim.

Czym jest Google Play?

W swoim telefonie z Androidem znajdziesz aplikację najczęściej nazywaną „Sklep Play”. Jest to oprogramowanie, które umożliwia dodawanie własnych aplikacji, ściąganie ich na urządzenie, ocenianie, pisanie komentarzy odnośnie odczuć użytkownika z korzystania danej aplikacji. Dostępne są programy typu pogoda, narzędzia do obróbki zdjęć i filmów, gry i wiele innych…

Zaczynamy: Krok pierwszy – znajdź Sklep Play

Aby móc pobrać aplikację, wpierw musisz otworzyć wspomniany wcześniej sklep od Google. W tym celu poszukaj na swoim urządzeniu ikony z kolorowym trójkątem, a pod nim napisem „Sklep Play”. Dla wygody możesz ją przeciągnąć na ekran startowy, przytrzymując kilka sekund ikonę.

Krok drugi – znajdź aplikację

Znajdujesz się właśnie w sklepie z programami, ale nie widzisz upatrzonej aplikacji? Zamiast przewijać tysiące ikon, skorzystaj z wyszukiwarki. W tym celu naciśnij na samej górze na pole, w którym znajduje się napis „Szukaj aplikacji i gier”, bądź podobny, a następnie wpisz nazwę oprogramowania, którego szukasz.

Krok trzeci – sprawdź opinie

Znalazłeś aplikację? Świetnie, ale zanim ją pobierzesz zapoznaj się z opiniami innych użytkowników. Być może niska ocena może odzwierciedlać słabą funkcjonalność lub błędy, które utrudniają korzystanie z aplikacji. Jeżeli nie ma żadnej opinii ani oceny, być może jest to świeży program. Wówczas Ty możesz zostać jednym z recenzentów, aby inni użytkownicy wiedzieli, w jaki sposób działa aplikacja.

Krok czwarty – pobierz program

Teraz możesz przejść do ściągnięcia tego, co chcesz na swój telefon. W tym celu naciśnij przycisk „Zainstaluj”. Może wyskoczyć okno z dołączeniem karty płatniczej, nawet, jeśli pobierasz aplikację bezpłatną. Po prostu zignoruj ten komunikat, a aplikacja się pobierze.

Teraz już zyskałeś nową wiedzę, zatem pobieranie innych programów ze Sklepu Play nie będzie dla Ciebie żadnym problemem 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read