Strona głównaMOTOJak pozbyć się wilgoci z samochodu?

Jak pozbyć się wilgoci z samochodu?

     Wilgoć w samochodzie bywa niekiedy szczególnie frustrująca. Wiecznie zaparowane szyby i nieprzyjemna woń są w stanie skutecznie zniechęcić do jeżdżenia. Chcąc pozbyć się problemu najpierw warto jednak ustalić, dlaczego tak się dzieje. Przeważnie przyczynia się do tego zaniedbanie ze strony użytkownika auta. Mogą to być złe nawyki kierowcy, pasażerów, niedopilnowanie filtrów i uszczelek i wiele innych. Jak więc pozbyć się tej wilgoci?

Gumowe wycieraczki i wykładzina

     Warto zrezygnować z wiecznie przesiąkniętych wodą dywaników i sięgnąć po wycieraczki z gumy, z których nadmiar wody i brudu można z łatwością usunąć. W przypadku niskich temperatur i ciągłego korzystania z samochodu tradycyjne wycieraczki schną powoli, powodując nieprzyjemny zapach stęchlizny. Ponadto warto zwrócić uwagę na stan wykładziny samochodowej, w razie przemoczenia należy podjąć próbę wysuszenia powierzchni, chociażby za pomocą ręczników, gazet, a nawet żwirku dla kota.

Filtr kabinowy i klimatyzacja

     Sprawdzenie stanu filtra kabinowego w samochodach z klimatyzacją i w razie potrzeby wymiana na nowy. Przeważnie zapełnia się on kurzem i piaskiem. Nagromadzona wilgoć dostaje się z powietrzem do wnętrza samochodu. Istotne jest też regularne odgrzybianie klimatyzacji.

Szczelność uszczelek

     Kolejnym etapem jest sprawdzenie wszystkich uszczelek i odpływów, by znaleźć ewentualne miejsca, w których może gromadzić się woda. Uszczelki mają to do siebie, że z upływem czasu stają się coraz mniej drożne lub ulegają uszkodzeniom mechanicznym.

Pochłaniacze wilgoci

      Pochłaniacz można kupić lub zrobić samemu. Dostępne są w formie tabletek lub granulek. Domowy pochłaniacz można wykonać z ryżu, kawy czy nawet i herbaty.

Świeże powietrze

     W miarę możliwości powinno się usunąć wszelkie śmieci, wyjąć wycieraczki, zdjąć pokrowce, otworzyć drzwi oraz bagażnik i pozostawić samochód na świeżym powietrzu, by mógł się przewietrzyć i wyschnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read