Strona głównaFOTOJaki smartfon z dobrym aparatem kupić?

Jaki smartfon z dobrym aparatem kupić?

Smartfony coraz bardziej są rozwijane, z roku na rok producenci tworzą coraz lepszy sprzęt. Przy polepszaniu telefonów zwracają uwagę na wiele kwestii, ale jedną z nich jest aparat. A nawet nie jeden, a często kilka. Nowoczesne telefony mają teraz po trzy, a nawet cztery aparaty z przodu i z tyłu. Mogą one już konkurować z klasycznymi aparatami cyfrowymi, bo robią zdjęcia bardzo dobrej jakości.

Czy łatwo jest wybrać smartfon z dobrym aparatem?

Na rynku konkurencja jest naprawdę spora. Istniejące od wielu lat firmy biją się o klientów, tworząc coraz lepsze smartfony z aparatami. Powstają też nowe firmy. Jaki smartfon z dobrym aparatem kupić? Nie ma jednego wyboru, ale jest kilka modeli, które dobrze stoją w rankingach.

Propozycje modeli wartych uwagi

Przykładem takiego modelu jest Samsung Galaxy S10e, który robi profesjonalne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Można też kręcić wideo, z dużą stabilizacją obrazu. Ulepszone aparaty – 2 tylne i 1 przedni – dają naprawdę sporo możliwości.

Kolejnym wartym uwagi modelem jest Huawei P20 z podwójnym aparatem zasilanym sztuczną inteligencją. Potrafi ona rozpoznać tła, sceny, obiekty, dzięki czemu dopasowuje odpowiednie parametry. Serwuje naprawdę piękne, żywe, wyraźne zdjęcia.

To oczywiście nie jedyne smartfony z dobrymi aparatami, a taka lista mogłaby być bardzo długa.

Jaki smartfon z aparatem wybrać – na co zwrócić uwagę?

Są takie parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania dobrego smartfona z aparatem. Pierwszą jest jasność obiektywu. Im jaśniejszy, tym łatwiej jest zrobić zdjęcie w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo zyskujemy rozmycie tła. Warto też zwrócić uwagę na tryby: panorama, HDR, portret, zdjęcia w ruchu, wysokiej jakości wideo. Ważna jest również stabilizacja obrazu oraz tryb manualny, który pozwoli samodzielnie dopasować światło czy przesłonę do fotografowanej sceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read