Strona głównaGADŻETYKomputer PC czy laptop do gier?

Komputer PC czy laptop do gier?

Gry komputerowe są wspaniałym wynalazkiem – pozwalają się odprężyć, odstresować czy też ćwiczyć mózg, grając w gry logiczne lub strategiczne. Najpopularniejszym typem rozgrywek są gry wieloosobowe (multiplayer), które wymagają dobrej prędkości łącza internetowego. Jest też drugi element – sprzęt, na którym gramy, czy ma on faktyczne znaczenie?

Zalety gamingowego laptopa

Główną zaletą, jaką posiada laptop przeznaczony do gier, jest jego mobilność. Jeżeli jesteś studentem i chcesz umilić sobie czas czekając pomiędzy zajęciami, albo często jesteś w podróży – jest to doskonała opcja. Hardware w dzisiejszych laptopach gamingowych pozwala cieszyć się rozgrywką na wysokich obrotach w np. GTA V, Forza Horizon 4, Need for Speed Heat… Zaletą jest to, iż nie potrzeba żadnych urządzeń zewnętrznych (ewentualnie mysz), aby móc zacząć grać w przeróżne tytuły.

Ze względu na bardzo ograniczone miejsce, karta graficzna jest dedykowana dla konkretnego modelu laptopa i umieszczona na jego płycie głównej. Wymiana na mocniejszy model jest praktycznie niemożliwa. Dodatkowo są one mniej wydajne, niż pełnowymiarowe grafiki i są np. przez nVidię oznaczone symbolem „M” (np GTX 860M).

Zalety komputera stacjonarnego

Zdecydowaną przewagą nad laptopem gamingowym jest możliwośc rozbudowy jednostki centralnej, aby stworzyć „kombajn” do gier, potrafiący uciągnąć np. Red Dead Redemption 2 na najwyższych ustawieniach graficznych w możliwie największej płynności. Odprowadzanie ciepła nie jest utrudnione, gdyż nie trzymamy komputera na kolanach, jak czasem laptopa.

Jednakże potrzebny jest zewnętrzny monitor, klawiatura oraz mysz, tego nie da się przeskoczyć, zatem większy budżet trzeba przeznaczyć na odpowiednie stanowisko gamingowe.

Wszystko zależy od Twojego trybu życia. Jeśli spędzasz dużo czasu w domu i jesteś wymagającym graczem – postaw na komputer stacjonarny. Natomiast będąc osobą, która sporo podróżuje i chcesz się zrelaksować korzystając z dobrych parametrów, laptop będzie odpowiednim wyborem.

Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read