Strona głównaGADŻETYNajlepszy zegarek do biegania

Najlepszy zegarek do biegania

Świat technologii daje mnóstwo możliwości w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest sport. Okazuje się, że dużą popularność mają zegarki do biegania, które mają różne przeznaczenie. Mogą one mieć zastosowanie w ultra maratonach, biegach wieloetapowych, w trakcie przemierzania górskich szlaków, ale też do lekkich biegów i innych aktywności ruchowych. Elektronika sportowa bardzo mocno się rozwinęła w ostatnim czasie, dlatego jest sporo propozycji profesjonalnych zegarków do biegania.

Od czego zacząć wybieranie zegarków sportowych?

Trzeba na pewno na początek zastanowić się jaki jest cel posiadania zegarka, do czego naprawdę będzie potrzebny. Można sprawdzić sobie aplikacje do zegarków, poprzeglądać funkcje zanim zdecydujemy się na wydatek. Warto też przymierzyć sobie zegarki, ponieważ są one dość duże i nie każdemu będzie  w nich wygodnie podczas aktywności.

Najlepsze zegarki z GPS do biegania

Najlepsze zegarki wyróżniają się wieloma funkcjami. Jedną z nich jest mierzenie parametrów ciała – im więcej, tym lepiej. Bardzo przydatne są oprogramowania, tj. mapy, które pozwalają na zapisywanie tras oraz na nakładanie popularnych tras biegowych, np. w zegarku Garmin, Fenix 6. Ten samo model ma również regulację zużycia energii, co bardzo pomaga w trakcie biegów wieloetapowych i długich. Ciekawą funkcję posiada odliczanie pozostałej wysokości do pokonania co przydaje się w górach – posiada to model Suunto 9 Baro.Warto zwrócić uwagę na rozmiary. Jeden z najmniejszych zegarków na rynku to Garmin, Forerunner 645/Music. Pozwala on też na monitorowanie zaawansowanych danych fizjologicznych.

Czy budżet jest istotny w trakcie wybierania zegarka?

Budżet w trakcie każdych zakupów jest ważny. W przypadku kupna zegarka trzeba się kierować budżetem, ale też potrzebami. Jeśli jesteśmy wprawionymi, zawodowymi biegaczami, którzy potrzebują dużo funkcji to wydamy więcej, a jeśli jesteśmy na początku drogi to nie ma co kupować drogiego zegarka, ponieważ i tak nie wykorzystamy jego pełnej funkcjonalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read