Strona głównaGADŻETYOdśnieżarka - ręczna, elektryczna czy spalinowa?

Odśnieżarka – ręczna, elektryczna czy spalinowa?

Odśnieżarka

Odśnieżarka, choć pomocna- jest nie małym wydatkiem. Warto więc zastanowić się, która będzie najlepsza przed dokonaniem zakupu, ponieważ złą decyzje można szybko odczuć na własnej skórze i portfelu. Urządzenie to służy do zbierania śniegu. Wirniki poruszane są przez silnik, co sprawia, że śnieg jest zgarniany do wrzutnika i rozrzucany przez specjalny komin w ustalonym kierunku.

Podstawowym podziałem odśnieżarek jest ich sposób zasilania: elektryczne i spalinowe. Różnice między nimi to przede wszystkim wielkość, jaką jest w stanie odśnieżyć dany sprzęt, szerokość robocza, a także poziom hałasu i jego waga.

Odśnieżarki ręczne wymagają siły mięśni. Popychając urządzenie wprawiane są w ruch koła, które napędzają wirnik.

Charakterystyka odśnieżarek

1. Odśnieżarka spalinowa

Jej silnik działa dzięki zasilaniu benzyny i oleju napędowego. Najmocniejsze ze wszystkich grup odśnieżarek. Istnieją takie z napędem na gąsienice, bądź koła. Pozwala to zmniejszyć wysiłek i odśnieżyć większą powierzchnię. Powierzchnia odśnieżanego ternu to nawet 80cm, a pokrywa śnieżna aż do 70 cm. Śnieg odrzucany jest na dużo dalszą odległość (nawet kilkunastu metrów), niż w przypadku elektrycznej, bądź ręcznej . Radzi sobie tak samo dobrze ze śniegiem suchym i mokrym, a dodatkowym plusem jest fakt, że nie potrzebuje dostępu do źródła zasilania. Istnieją dwa rodzaje odśnieżarek spalinowych: jednostopniowe i dwustopniowe.

2. Odśnieżarka elektryczna

Cicha praca to zdecydowanie jej atut. Przeznaczona do odśnieżania małych powierzchni, niewielka, tania i lekka. Zasilana przez prąd elektryczny (najczęściej o długości 30metrów), przez co zasięg jej jest ograniczony, na długość danego przewodu. Grubość pokrywy śnieżnej, którą bez problemu usunie taka odśnieżarka to 25cm, natomiast szerokość odśnieżania to około 40-60cm. Odrzucanie śniegu to około 8 metrów, śnieg mokry odrzucany jest na dużo mniejszą odległość.

3. Odśnieżarka ręczna

Wymaga użycia własnej siły, poprzez manualne napędzanie wirników. Najtańsza, ale najbardziej pracochłonna. Odległość wyrzucanego śniegu zależy od ilości siły włożonej w popychanie sprzętu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read