Strona głównaINTERNETPortal rolniczy, czyli gdzie szukać aktualności z tego świata?

Portal rolniczy, czyli gdzie szukać aktualności z tego świata?

Portal rolniczy to miejsce, które zbiera w sobie nowinki technologiczne, aktualności sprzedażowe i informacje na temat aktualnej sytuacji klimatycznej w kraju. To także zapowiedzi spotkań i targów, a więc zbiór wszystkich informacji, które mogą być przydatne rolnikom.

Pandemia nadal głównym tematem

Nie będziemy oryginalni, ale 2021 rok to nadal czas koronawirusa. Niemal w każdej branży pandemia odbija się obecnie czkawką i nie jest to spowodowane samą chorobą, która wydaje się nie słabnąć, ale także gospodarczym konsekwencjom, jakie za sobą niesie. Powszechne są w tym roku opóźnienia dostaw części, a więc także dłuższy okres oczekiwania na nowy sprzęt czy jego regenerację. Cała branża usługowa na swój sposób dostosowała się do obecnej rzeczywistości, co bywa niezrozumiałe dla przeciętnego klienta. Niemal każdy portal rolniczy wspomina o tym temacie, nie szczędząc miejsca na wytykanie błędów i zauważanie utrudnień, z którymi musi mierzyć się każdy rolnik.

ASF nie traci na sile

Afrykański pomór świń to nadal bardzo duży problem, który wydaje się być ignorowany na najwyższych szczeblach władzy. Ogniska choroby pojawiają się już niemal w całej Polsce, a ekolodzy z WWF twierdzą, że to człowiek jest odpowiedzialny za rozprzestrzenianie się ASF. Portale rolnicze poświęcają temu tematowi naprawdę wiele czasu i nie mówimy tutaj wyłącznie o kolejnych powiatach, gdzie choroba się pojawia. Jest to istotny problem, o którym trzeba mówić, aby uświadomić sobie, że ASF wkrótce zacznie wpływać na każdego z nas.

Ten proces już się zaczyna. Konsumenci boją się ASF w żywności, więc ograniczają spożycie mięsa. Wynika to głównie z nieświadomości, bo nawet spożycie zainfekowanego mięsa nie jest groźne dla człowieka. Z drugiej strony nie dziwi fakt, że obawy się pojawiają – choroba jest w końcu powszechna i wydaje się w ogóle nie słabnąć.

ASF to jednak głównie ból głowy hodowców bydła. Rolnicy stają się już mocno zdesperowani w zamkniętych strefach. Ta sytuacja zaczyna odbijać się także na cenach żywności. W ciągu ostatnich miesięcy zdecydowanie wzrosły ceny wieprzowiny i to niezależnie od miejsca występowania ASF.

Protesty rolników w całym kraju

Protesty również stają się już codziennością nie tylko portali rolniczych, ale także ogólnopolskich serwisów informacyjnych. Rolnicy gromadzą się na ulicach dużych miast i przy drogach powiatowych. Protestują przeciwko zerowej pomocy państwa dla hodowców zwierząt i niskim cenom skupu warzyw, owoców i zbóż, które powodują, że cała roczna praca staje się nieopłacalna. Protesty nasilają się także pod wpływem niespełnionych obietnic rządzących. Kolejni ministrowie spotykają się z protestującymi i obiecują zmiany, z których potem nic nie wynika.

Portale rolnicze prześcigają się obecnie w szybkości dodawania newsów z całego kraju. Nie zawsze są to przyjemne wiadomości, ale nie każda z informacji to także zła wieść. Warto być na bieżąco, choćby po to, aby sprawdzać najnowsze oferty sprzedawców i dystrybutorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read