Strona głównaGADŻETYPower bank - jaki wybrać

Power bank – jaki wybrać

Obecnie każdy na co dzień korzysta z telefonu komórkowego czy innego urządzenia mobilnego. Większość osób nie wyobraża sobie nagłej utraty możliwości korzystania ze swojego sprzętu. Aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji warto zawsze mieć przy sobie powerbank.

Pojemność powerbanka – na którą się zdecydować?

Pojemność urządzenia to kwestia kluczowa podczas wybierania powerbanku. By mieć pewność, że korzystanie z niego będzie przyjemnością należy zdecydować się na sprzęt umożliwiające przynajmniej dwukrotne naładowanie smartfona oraz jednokrotne tabletu. Najlepszym pomysłem jest zatem zakup powerbanka o pojemności przynajmniej 5000 mAh. Warto przy tym mieć świadomość, że urządzenie samodzielnie traci niewielką ilość energii (ok.15-20%).

Jakie urządzenie można naładować power bankiem?

Powerbanki dostępne na rynku zwykle mają dwa złącza. Pierwsze z nich to microUSB, które pozwala na naładowanie urządzenia, drugie natomiast to USB – to przy jego użyciu urządzenie przekazuje energię smartfonom czy oraz innym sprzętom mobilnym. Większość użytkowników powerbanków na co dzień wykorzystuje urządzenie do ładowania tabletów oraz smartfonów, jednak możliwości jest więcej. Przy użyciu powerbanku można naładować również aparat cyfrowy, smartwatch, a także przenośny odtwarzacz muzyki czy urządzenie GPS.

Część powerbanków jest wyposażona w dwa porty USB, dzięki czemu możliwe jest ładowanie dwóch urządzeń na raz. W zestawie z urządzeniem konsument otrzymuje kabel microUSB-USB, który umożliwia wspomnianych wcześniej urządzeń. Użytkownicy produktów Apple muszą jednak mieć świadomość, że aby móc naładować iPhone czy iPad będą musieli wykorzystać własną przejściówkę posiadającą złącze Lightning.

Obudowa i wskaźnik ładowania – co wybrać?

Power bank jest gadżetem, który został stworzony z myślą, iż będzie wykorzystywany poza domem. Właśnie dlatego urządzenie ma stosunkowo niewielki rozmiar i jest wykonane z wytrzymałych materiałów, jak choćby aluminium. Producenci zwracają uwagę również na wygląd urządzenia, w związku z czym dostępne są powerbanki o wykończeniu teksturą przypominającym wyroby skórzane. Power banki zwykle są wyposażone we wskaźnik ładowania. Częstym rozwiązaniem są diody LED, alternatywą jest nieduży wyświetlacz LCD. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest wybór urządzenia z wyświetlaczem, który precyzyjniej wskazuje poziom naładowania power banku.

Co robić by powerbank służył jak najdłużej?

Aby urządzenie mogło służyć właścicielowi przez długie lata powinien on unikać narażania powerbanku na uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest także dbanie o baterię urządzenia, warto ładować power bank do pełna, jeśli zaś przez jakiś czas nie jest używany dobrze zatroszczyć się o to, by choć raz na miesiąc w pełni go naładować i rozładować. Przy niekorzystaniu z urządzenia przez kilka-kilkanaście dni należy zadbać o to, by nie pozostawało ono rozładowane, dobrze by bateria była naładowana choćby w 30-40%.

Ile kosztuje power bank?

Największy wpływ na cenę power banku ma oczywiście jego pojemność. Na rynku dostępne są urządzenia w różnych cenach, najtańsze z nich kosztują 40 zł, koszt najdroższych sięga 400 zł. Jak widać zakup powerbanku nawet z najwyższej półki cenowej nie jest bardzo dużym wydatkiem, warto zatem zainwestować w to urządzenie, które w wielu sytuacjach może okazać się niezbędne.

Sprawdź ofertę na tanie i pojemne powerbanki na https://hamamobile.pl/power-pack >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read