Strona głównaGADŻETYRodzaje kosiarek do trawy

Rodzaje kosiarek do trawy

Estetycznie wyglądający trawnik może stać się dumą każdego działkowca. Aby ogród cieszył oko, należy odpowiednio o niego dbać. Do koszenia trawy służą kosiarki. Na rynku spotyka się wiele rodzajów kosiarek do trawy. Ich różnorodność sprawia, że nadają się do każdej wielkości ogrodu. Kosiarki dzielą się na: elektryczne, spalinowe oraz mechaniczno-pchane.

Kosiarki elektryczne

Kosiarka z kablem jest bardzo często spotykanym sprzętem w polskich ogrodach. Wygląda podobnie do kosiarki wózkowej, tylko że jej zasięg ogranicza kabel, który należy podłączyć do gniazdka.

Aby korzystać z kosiarki na akumulator, przed jej użyciem należy naładować baterie. Jej modele posiadają czujniki, które pokazują stan rozładowania akumulatorów. Charakteryzuje ją bardzo krótki czas działania przy bardzo długim, dochodzącym do jednej doby, czasie ładowania.

Kosiarka na baterie słoneczne jest zasilana przez energię słoneczną. Jeżeli trawnik jest płaski i nie ma na nim żadnych przeszkód, można zaopatrzyć się w takie urządzenie. Taka kosiarka nie potrzebuje nadzoru człowieka, posiada niewielkie gabaryty i nie wytwarza hałasu.

Kosiarki spalinowe

Kosa spalinowa jest używana do koszenia w trudno dostępnych miejscach. Za jej pomocą udaje się pielęgnować trawnik przy krawężnikach, klombach, skalniakach. Jej zaletą jest lekkość i łatwa możliwość manipulowania.

Kosiarka wózkowa to najbardziej popularna kosiarka. Najlepiej sprawdza się podczas koszenia płaskich terenów.

Kosiarka samojezdna, czyli ciągnik ogrodowy służy do koszenia dużych obszarów, np. parków i boisk. Najczęściej przypomina niewielki pojazd na czterech kołach.

Kosiarki mechaniczno-pchane

Ich użycie wymaga dużej siły fizycznej. Niewątpliwą ich zaletą jest brak wytwarzania hałasu i ekologiczność. Służy głównie do koszenia niskiej trawy na niewielkich i płaskich powierzchniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read