Strona głównaAGD I RTVRodzaje telewizorów z płaskim ekranem

Rodzaje telewizorów z płaskim ekranem

Telewizor jako domowe centrum rozrywki?

Większość z nas posiada w domu telewizor, dla starszych osób jest on źródłem informacji, i sposobem na spędzenia chwili czasu przy ulubionym serialu emitowanym na ulubionym kanale. Młodzież ma na to urządzenie już lekko inne spojrzenie, raczej nie włączają telewizji żeby posłuchać wiadomości, od bycia na bieżąco ze sprawami na świecie mają internet. Służy im głównie do konsumowanie popkultury, oglądania najróżniejszych rzeczy, czy podłączenia konsoli i zanurzenia się w innych światach.

Technologia idzie do przodu, wszystkie wymienione przeze mnie funkcje tego sprzętu również. Obecnie możemy włączyć nasz ulubiony serial czy film w rozdzielczości 4K, czyli bardzo wysokiej rozdzielczości, która pozwoli nam jeszcze bardziej docenić nasze ulubione dzieło. Jednak żeby móc obsłużyć tak wysoką rozdzielczość potrzebujemy specjalnego telewizora kosztującego już sporą sumę pieniędzy.

Rodzaje telewizorów.

Jednak jeżeli nie potrzebujemy tak wysokiej rozdzielczości, a za to chcemy się skupić na jakości widzianego obrazu, to mamy do wyboru kilka rodzajów .

  • LED – jest wyświetlaczem opartym o warstwy ciekłego kryształu podświetlane właśnie diodami LED. Bardzo częste rozwiązanie, możemy jest spotkać obecnie w praktycznie każdym ekranie. Telewizory LED są najtańsze z przedstawionych, ale będą wystarczające dla mniej wymagających.
  • QLED – w stosunku do ekranów LED, różnią się dodatkową warstwą nano cząsteczek, która sprawia, że na ekranie może być wyświetlane jeszcze więcej barw, które są żywsze i bardziej naturalne.
  •         OLED – zdecydowanie najdroższa z dostępnych technologii, tutaj każdy piksel na ekranie świeci niezależnie. Daje to największą jakość wyświetlanego ekranu.

Który telewizor wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy od preferencji, i zasobności portfela. Jeżeli nie potrzebujemy ultra jakości spokojnie wystarczy nam zwykły telewizor LED’owy z dużą rozdzielczością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read