Strona głównaMOTOSamochód na minuty – wszystko, co musisz wiedzieć!

Samochód na minuty – wszystko, co musisz wiedzieć!

Carsharing minutowy to wygodna forma wynajmu aut pozwalająca korzystać z samochodów osobowych kierowcom potrzebującym pojazdu na krótki okres. Płacą za czas przejazdu i pokonany dystans, co w wielu sytuacjach jest opłacalnym rozwiązaniem.

Na czym polega wynajem auta na minuty?

Auto na minuty to wygodny sposób na poruszanie się po mieście. Jak przekonują przedstawiciele wypożyczalni PANEK CarSharing, jest to świetna alternatywa dla publicznego transportu przyczyniająca się do rozładowania korków w dużych miastach. Jeden samochód dostępny w systemie carsharingu może zastąpić nawet kilka prywatnych aut. Swoim klientom firmy carsharingowe udostępniają specjalnie oznakowane pojazdy z różnych segmentów zlokalizowane na własnych parkingach. Zasady najmu określone są w regulaminach poszczególnych wypożyczalni oferujących carsharing. Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków i inne duże miasta to ośrodki, gdzie kierowcy mają do dyspozycji współdzielone samochody.

Wynajem auta na minuty – to łatwiejsze niż myślisz!

Dostęp do aut na minuty kierowca zyskuje po zainstalowaniu na telefonie aplikacji wybranego usługodawcy i zarejestrowaniu się w niej. Cała procedura jest maksymalnie uproszczona, a korzystanie z usługi odbywa się z poziomu aplikacji. Jest ona niezbędna, aby zarezerwować i uruchomić samochód oraz zakończyć wynajem. Lokalizacje gotowych do jazdy samochodów wyświetlają się na interaktywnej mapie. Wymagane jest podpięcie do aplikacji karty kredytowej, z której pobierane są opłaty. Trzeba również mieć ważne prawo jazdy – skan dokumentu wymagany jest w trakcie rejestracji w aplikacji. Punkty odbioru i zwrotu auta nie muszą być takie same – ważne, żeby znajdowały się w sferach obsługiwanych przez daną wypożyczalnię.

Wynajem auta na minuty – jaki to koszt?

Wysokość opłaty zależy od kilku czynników. Średnie stawki plasują się na poziomie kilkudziesięciu groszy za każdą minutę korzystania z pojazdu i za każdy przejechany kilometr. W wielu wypożyczalniach można wykupić abonament obniżający koszt usługi.

https://panekcs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read