Strona głównaINTERNETZaktualizowany szablon Allegro - po co ta zmiana?

Zaktualizowany szablon Allegro – po co ta zmiana?

Allegro co jakiś czas wprowadza aktualizację do swojego systemu.

W większości przekładają się one na nieodwracalne zmiany, których celem jest usprawnienie działania serwisu. Jeśli chcesz nadal oferować Klientom swoje produkty, za pośrednictwem Allegro nie masz innego wyjścia, jak dostosowanie się do nowych wytycznych. Jaki cel przyświeca tak gruntownej aktualizacji? Nowy szablon Allegro ma na celu ujednolicenie wszystkich aukcji wystawianych przez serwis oraz zwiększenie przejrzystości i czytelności aukcji.

Nowy szablon Allegro – poznaj najistotniejsze zmiany

Nowe standardy aukcji nie wpływają tylko na aspekt wizualny. Zmieniają one także edytor opisu. Teraz podczas tworzenia tekstu nie wykorzystujesz już standardowego edytora HTML, ale zupełnie nowy bardziej elastyczny edytor. Oprócz tego w formularzu znajdują się także obowiązkowe do wypełnienia parametry. Bez nich nie masz możliwości wystawienia aukcji. Obowiązek ten został wprowadzony w celu poprawy jakości wyników filtrowania.

Najważniejsze zmiany:

  • Opis produktu podzielony na sekcje, aby uczynić całość bardziej czytelną. Opisy produktów na Allegro od teraz posiadają wyróżnione dane na temat sprzedającego oraz warunków zakupu.
  • Zmiana http na https. Po co i dlaczego? Zmiana ta ma na celu wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia. Jedną z konsekwencji tego, jest brak możliwości umieszczania odnośników do stron zewnętrznych.
  • Aktualizacja HTML duży nacisk położyła na ujednolicenie zdjęć. Maksymalna ilość zdjęć wynosi 8 sztuk, nie wliczając w to kilku kategorii takich jak nieruchomości, samochody czy motory. Maksymalna rozdzielczość wynosi obecnie 2560 x 2560 px. Zaletą jest również to, że zamieszczone zdjęcia możesz zmieniać podczas trwania aukcji.
  • Oprócz zdjęć, w ofercie można zamieścić filmiki oraz stosowne certyfikaty, a także instrukcje w formie PDF. Nie można jednak umieszczać na miniaturce więcej niż jednego produktu, a tło musi być białe – pozbawione znaków firmy i logo.

Nie masz możliwości wystawiania aukcji na Allegro po nowych aktualizacjach?

Nie musisz się tym martwić. Nie musisz też od razu otwierać swojego sklepu internetowego. Mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. Jaką? Korzystając z innowacyjnego Menagera Allegro w ErpBox możesz nadal bez zbędnych zmartwień oferować Klientom znajdujące się w Twojej ofercie produkty – dodatkowe informacje pomogą Ci jeszcze bardziej zrozumieć fenomen tego rozwiązania, warto się z nimi zapoznać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read